Наше минуле

photo_camera

Запитали вінничан, як має змінюватись вулиця Соборна. Чи потрібні там будівлі у сучасному стилі, чи потрібно притримуватись...

photo_camera

У соцмережі опублікували фото підземель під колишнім готелем на Соборній, 29, який нині розбирають. Активісти кажуть,...

Житловий будинок на Замостянській, 27 внесли у перелік об’єктів Програми реставрації на 2018-2020 роки. У мерії вважають...

Цього дня вшановують жертв Голодомору 1932-33 років. Штучний голод, який був організований для придушення спротиву українців...

Періодично на сайті петицій з'являться пропозиції від містян «добудувати міст на острів Кемпа». А в минулому була петиція про будівництво замку. Який варіант облаштування острову був би найбільш прийнятний?

Гордість міста. За свою історію вежа у центрі міста побувала і водогоном, і форпостом, і пожежною каланчею. Зараз – це один із символів Вінниці. Що там зараз усередині?

Цього дня, 28 жовтня, вінницький трамвай святкує своє 105-річчя. Зробили нескладний тест, де ви зможете дізнатися нове з минулого нашого трамваю.

Хтось називає комп'ютерні ігри злом, а хтось добром, але, незважаючи на це, всі сходяться в одному - вони давно увійшли в наше життя і займають місце нарівні з музикою та кіно. У 90-ті роки, коли ігрова індустрія лише набирала обертів, виходили справжні шедеври, які через майже 30 років залишаються в серцях багатьох з нас. Пройдіть тест і дізнатись наскільки добре ви пам’ятаєте комп'ютерні ігри 90-х.

Зробили інфографіку, де показано як змінювався трамвай у Вінниці за останні 105 років. У ній вказані головні покоління трамваю, починаючи з 1913 року, коли в місті відкрили трамвайний рух та привезли вагони з Німеччини та завершуючи 2015 роком, коли налагодили виробництво «VinWay».

Два трамваї, які возили городян у першій половині минулого століття, пустять на колію цієї неділі, 28 жовтня. Вони будуть їздити по маршруту №4 та №2. Який розклад руху та як вони виглядають усередині?

Цієї неділі, 28 жовтня, вінницькому трамваю виповнюється 105 років. І за цей час трамвай докорінно змінився. Порівнюючи з 1913 роком, коли вперше вулицями проїхав трамвай, маршрутна мережа зросла у 6,5 разу, а кількість вагонів — у 18 разів. Якими були перші роки і яке буде майбутнє однієї з візитівок нашого міста?

Наскільки давно на території сучасної Вінниці оселились люди? Ким вони були та як жили? Багато питань назавжди залишаються у тумані історії до цього часу, але дещо нам все таки відомо.

У парку показали військові бої, які відбулися 99 років тому. Для цього у Вінницю приїхали біля сотні військово-історичних реконструкторів, що показали битви між білогвардійцями та армією УНР, що тривали влітку-восени 1919 року

На сесії міськради, 28 вересня, прийняли рішення збільшити видатки на реставрацію пам’яток архітектури «Мури» та «Готель Франсуа» На Мури, які є на території Свято-Преображенського собору, виділяють 1,3 мільйона гривень. А на колишній готель Франсуа, що знаходиться на Соборній, 50 — 1,1 мільйона гривень.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up