Наше минуле

Тролейбус, якого в нас не мало бути, проїздив у місті останні півсторіччя. Порівнюючи з 1964 роком, коли був старт тролейбусного руху, маршрутна мережа зросла у 19 разів, а кількість електромашин у 29 разів. Якими були перші роки та яким буде майбутнє синього тролейбуса?

Водонапірна башта мала три місця під будівництво. На території Меморіалу Слави є понад 100 могил, частина з яких переселена сюди з інших цвинтарів.  А три солдати біля Вічного вогню мають «близнюків», які стоять в одному з музеїв. Розказуємо моменти з історії Європейської площі, про які ви могли не знати.

Минуло п’ять років з дня смерті Андрія Кузьменка. Вінничани щороку вшановують пам’ять фронтмена гурту «Скрябін» і співають його хіти. Такий вечір у Вінниці пройшов вчора, 2 лютого. Цього року постійні відвідувачі «квартирника пам’яті Кузьми» назвали його найкращим.

У соцмережі опублікували фотографії Вінниці 1997 року. На них можна побачити середмістя, Вишеньку, район вулиці Пирогова. А також є світлини Спасо-Преображенського собору з «чорними» куполами, Педуніверситет без паркана та непофарбовану Сабарівську ГЕС

Щороку 29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. Молоді вінницькі активісти влаштували смолоскипну ходу центром міста. З гучними криками «Герої не вмирають — вмирають вороги» пройшди від Вежі до пам’ятника Січовим стрільцям. У марші взяли участь понад 150 вінничан.

На честь вшанування пам’яті Героїв Крутів, вінницький молодіжний центр «Квадрат» проводить показ кінофільму «Крути 1918». Вхід на показ безкоштовний, але за попередньою реєстрацією.

Громадські організації молоді Вінниці влаштовують марш - смолоскипну ходу на честь Героїв оборонців Крут. Подія відбудеться вже завтра біля центральної вежі. Закликають долучатися усіх охочих, аби разом вшанувати пам’ять героїв, які боролися за своє та наше майбутнє.

Під знаком Леонтовича минув нинішній тиждень 23 січня у Києві у розкішному залі Fridom Holl відбувся благодійний концерт, де збирали кошти на відновлення садиби у Шершнях 24 січня у Вінниці провели круглий стіл, йшлося про створення бренду області, яким має стати «Щедрик» Нарешті домовилися, як бути з напіврозваленим будинком у Шершнях Того ж дня там провели панахиду по Леонтовичу – 23 січня день убивства композитора Все це добре, але як відвоювати «Щедрик» в американців? А тут  ще й Донбас заявляє, що «Щедрик» був написаний у них

Живете на Вишеньці? Або часто там буваєте? Може виросли у цьому районі? Тоді пройдіть тест і дізнайтесь, чи все ви знаєте про Вишеньку! Результати пишіть у коментарі! 

Щороку 16 січня вшановуємо кіборгів, що відстоювали донецький аеропорт. Громадська патріотична організація «Едельвейс» вирішили нагадати жителям міста, як важливо пам’ятати героїв країни. Хлопці влаштували пуш-ап челлендж та хвилину мовчання.

keyboard_arrow_up