Наше минуле

Щороку 16 січня вшановуємо кіборгів, що відстоювали донецький аеропорт. Громадська патріотична організація «Едельвейс» вирішили нагадати жителям міста, як важливо пам’ятати героїв країни. Хлопці влаштували пуш-ап челлендж та хвилину мовчання.

«Центр історії Вінниці» спільно з Вінницько-Барською єпархією ПЦУ запрошують на оглядини Спасо-Преображенського кафедрального собору, що на Соборній,23 У рамках екскурсії розкажуть історію пам’ятки, яка кілька століть тому була католицьким костелом. Участь — за попередньою реєстрацією, кількість місць обмежена.

Спасо-Преображенському собору — 396 років, якщо рахувати з часів дерев’яного костелу. Його успадкували від домініканців і попри численні перебудови він досі зберігає уламки католицького минулого. А ще ховає під собою усипальницю Грохольських. Що ще цікавого на задвірках церкви?

Добірка фільмів, знятих у Вінниці, починаючи з 1925 року. Більшість з них вдалось знайти у повному форматі. На деяких відео можна роздивитись міські вулиці та навіть впізнати де проходили зйомки.

48 років тому, 12 листопада 1971-го, під час заходу на друге коло для посадки на злітну смугу, розбився пасажирський АН-24, що летів рейсом Київ - Вінниця. Загинули 48 людей. 43 були пасажирами (з яких троє — діти) і 5 членів екіпажу.

У Вінницькому краєзнавчому музеї зберігається 24 монетних скарби, знайдених на території області Найперший скарб з’явився в музеї у 1948 році, останнє надходження — у 2014 році. Офіційно найбільший монетний скарб знайшли у селі Гопчиця Погребищенського району.

Відеоролик тривалістю 14 хвилин розповідає про життя Вінниці у 1967-1980 роках. На ньому можна роздивитись новорічну ялинку 1967 року.

Прокладені в різні часи під Вінницею ходи й досі зберігають чимало таємниць, які обростають легендами. Поява підземних ходів У Вінниці пов’язана із забудовою правого берега Південного Бугу. Це почалося з ХVI століття, коли з’явилося Нове місто — нинішній центр. Матеріал з книги вінницького письменника Михайла Пащенка «Легенди та історії Вінниці». Книга вийшла друком восени 2019 року, в рамках конкурсу «Бюджет місцевих ініціатив».

Всі шість цукрозаводів, які працювали у нинішньому сезоні, закінчили роботу. Загалом виробили 331 тисячу тонн солодких кристалів. У 2018-му було 424 тисячі тонн. Рекордний показник зафіксували у1990-му: 840 тисяч тонн цукру. Що буде з ціною на цукор? Прогноз фахівця.

Реформа 1861 року в Російській імперії прискорила завершення промислового перевороту та формування ринкових відносин. Хоча, її наслідки для Вінниці стали відчутними не одразу. У місті переважала кустарна промисловість, дрібна торгівля, а на околиці займалися землеробством.

keyboard_arrow_up