Віра

У Вінниці відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Представники Ради Церков Вінниччини обговорили ключові вимоги до проведення релігійних заходів в умовах карантину.

У цей день, 30 вересня, за народним і церковним календарем відзначається День Віри, Надії і Любові. Також в цей день православні віруючі вшановують пам'ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. 

Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього — одне із найбільших християнських свят. Воно належить до числа 12-ти найбільш важливих свят церковного року. Відзначають його 27 вересня.

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії – велике християнське свято. У православ'ї воно є одним із дванадцяти найважливіших після Великодня свят.

11 вересня православні християни згадують Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. У цей день парафіяни дотримуються сурового посту. Також є деякі заборони.

У серпні на нас чекає три Спаси. Перший — медовий, або Маковея. Другий — яблуневий та третій — горіховий. Перший Спас назвали на честь солодких ласощів, оскільки в цей день заведено святити в храмах мед нового збору. Після благословення мед пускають в приготування їжі, зокрема — випічки.

Преображення Господнє – одне з 12 найбільших православних свят, встановлене на честь явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням. Його ще називають другим Богоявленням.

В цей день, 7 серпня, за православним календарем вшановується пам'ять святої Анни (Ганни) - матері Марії, яка народила Ісуса Христа. Свята Анна є покровителькою вагітних.

У вівторок, 4 серпня, відзначається одна з найважливіших дат церковного календаря День Святої Марії Магдалини. У цей день прийнято молитися святій, яка допоможе у всіх справах і направить душу на шлях істинний, позбавивши від спокус. Крім того, існує традиція вмиватися ранковою росою, яка дарує молодість та красу. 

У цей день, 24 липня, вшановували святу Ольгу, яка була дружиною князя Ігоря. Віряни моляться про втіху вдови, а молоді дівчата просять вдалого заміжжя.

keyboard_arrow_up