Віра

Щороку в Україні на Водохреще люди пірнають у крижану воду. Більшість вважає, що таким способом можна очиститися від гріхів. Православна церква України розповіла, чому це не так та як варто ставитися до купання.

Цього дня вшановується пам’ять святих з Нікомидії. Наші пращури помітили, що погода цього дня вказує на погоду в липні.  У цей день обов'язково треба зустрітися з родичами і нагодувати їх солоною їжею.

В цей день, 9 січня, віруючі вшановують пам’ять Святого Великомученика Стефана – архідиякона, який прийняв смерть в ім’я віри в Ісуса Христа. Як правило, морози в даний період досить сильні, і говорять про те, що прийшла справжня зима. Іменини відзначають носії імені Степан (Стефан).

Ще тривають новорічні святки, під час яких дівчата продовжують гадати. До речі, кажуть, що 8 січня ворожіння на шлюб – найправдивіше.

Оприлюднили розклад богослужінь на цей тиждень (7 - 12 січня). Читайте, коли проводитимуть різдвяне богослужіння Православна церква України та Українська православна церква.

В цей день, 7 січня, святкують велике християнське свято, день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Свято Різдва належить до великих християнських, так званих Дванадесятих неперехідних свят, та має п'ять днів передсвяткування і шість днів післясвяткування і завершується святом Обрізанням Господнім.

На Різдво Всевишній відпускає душі померлих на землю. Ще раз таке відбувається на Великдень. Неспроста у Святвечір на столі кладуть ще одну посудину з харчами. У цей вечір відбувається вечеря великого роду. Деякі з давніх традицій втрачаються. Час не зупинити, але ж традиції можна зберегти. Чи варто це робити?

Січень сповнений різних церковних свят. Серед найбільших — Різдво та Водохреще. А ще, 6 січня завершується Різдвяний піст. 

Організаторка численних благодійних заходів Вінниці Діана Мороз анонсує запуск нового проекту для особливих дітей та їх батьків. Старт запланований вже на січень 2020 року. У чому ж суть і як звичайні громадяни можуть долучитися дійства?

Церковний календар у січні 2020 року багатий на події. Християни східного обряду відзначають одне з головних свят - Різдво Христове. Закінчується багатоденний Різдвяний піст, який розпочався ще в листопаді.

keyboard_arrow_up