Віра

За православним календарем 7 липня церква відзначає Різдво Івана Хрестителя. Це свято збігалось із язичницьким святом літнього сонцестояння, тому з’явилася ще одна назва - Івана Купала. Однак, не варто помилятися і думати, що це одне і теж свято.

Митрополит Симеон нещодавно захворів на коронавірус. Він розповів, який у нього нині стан здоров'я.

Православний календар на липень 2020 розповість про важливі для християн східного обряду дні. У другий місяць літа нас чекає два великих недвунадесятих свята - Різдво Іоанна Предтечі (Івана Купала) 7 липня та День Петра і Павла або Петров день 12 липня.

У православній церкві 22 червня вшановують пам'ять святителя Кирила, архієпископа Олександрійського.

У керуючого Вінницько-Барською єпархією виявлено коронавірус. Нині дезінфікують приміщення храму та перевіряють контактних осіб.

Завтра, 15 червня, починається Петрів або Апостольський піст. Початок цього першого літнього посту зазвичай, припадає на восьмий день після Трійці.

У поминальні дні 6-7 червня, а також в храмах під час відзначення Трійці, вінничанам рекомендували дотримуватися санітарних та протиепідемічних заходів. Натомість мешканці міста на кладовищах були без захисних масок, а в церквах було повно людей.

Свято Трійці відзначається на п’ятдесятий день після Пасхи Христової й входить до числа дванадцяти найбільших свят нашої Православної Церкви. З цієї нагоди до вінничан звернувся митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Щороку на 50-й день після великої паски віруючі відзначають одне з дванадцяти головних церковних свят - Трійцю. Оскільки дата Пасхи кожен раз зміщується, разом з нею змінюється і дата Трійці. У 2020 році Трійцю відзначаємо 7 червня.

В цьому році Вознесіння випало на 28 травня. У цей день прийнято відвідувати церковні богослужіння, під час яких священики служать в білому одязі.

keyboard_arrow_up