Розслідування

Розслідування

Наше улюблене місто неодноразово визнавали найкомфортнішим в країні. Попри це, ми щодня, часто навіть не усвідомлюючи цього, стикаємось з купою незручностей, що їх не мало би бути. У цьому матеріалі ми зібрали одинадцять таких незручностей, що вони першими потрапили нам на очі. Сподіваємося, що прочитавши текст нижче, відповідні люди та служби почнуть вирішувати бодай частину описаних «промахів».

Хлопці з «Едельвейсу» мали відео про початок полювання на прихильників «партії Шарія». Воно було доступне в інтернеті, поки не затримали їхнього лідера за публічне побиття 52-річного вінничанина. Останній сказав журналісту 20minut.ua, що він «дякуючи лікарям, повернувся з того світу». А що тепер каже підозрюваний в розправі над інакомислячим? 

Інформацію про роботу поліцейських редакція зібрала до дня народження Нацполіції України. Подивіться, як люди у погонах працювали з початку цього року. І самі вирішуйте, чи варто турбуватися про свій спокій.

Серед ночі прийшли додому оперативники разом з бійцями спецпідрозділу поліції і затримали Андрія Вербецького. Голові Нацдружин Вінниччини інкримінують публічне побиття прихильника партії Шарія, що було напередодні на проспекті Коцюбинського. «Хлопці стають бандитами в руках місцевих князьків», — так реагують на ситуацію вінничани в соцмережах.

То судили, то виправдовували Давида Григоряна, який п'ять років тому застрелив Євгена Ромигайла і Сергія Крилова. Торік справа збройної сутички на Барському шосе вдруге потрапила на розгляд апеляційного суду. Направили провадження в Хмельницький суд, куди звинувачений не з’являвся. Його оголосили в розшук ще восени 2019-го. Зараз знову просять допомогти з інформацією.

Напевно кожен житель багатоквартирного будинку коли-небудь зіштовхувався з проблемою сусідів, які голосно слухають музику та з розмахом і допізна відзначають дні народження. Що робити, якщо сусіди шумлять ночами та не реагують на зауваження? Чи можна покарати галасливих мешканців? На ці питання ми попросили відповісти адвокатесу Олену Грабік.

Взяли участь в інспекції, що її організувала Держпродспоживслужба і поліція. Побачили, як працівники ресторанів та магазинів нехтують встановленими правилами, говорять відверту неправду і отримують за це лише попередження.

Заявляти про недовіру новому начальнику поліцейського главку вінницькі активісти вже не будуть. В перший робочий день одесита Івана Іщенка у Вінниці до нього прийшли АТОвці з акцією. Тоді домовилися, що через тиждень-два прийдуть знову, з новою інформацією і конкретними питаннями. Сьогодні, 17 червня, ця закрита для преси і для незареєстрованих учасників зустріч відбулася. 

Двічі слідство готувало підозру, але матеріали поверталися з військової прокуратури з новими вказівками. Про затягування справи говорить адвокатка Валерії Сікал, яка заявила про домагання командира, та активіст, що її підтримував. Не за горами закінчення строків притягнення до відповідальності полковника, що тепер служить у Києві. Невже скандально відомий Віктор Іванів вийде сухим із води?  

Душили в машині, але металевий трос поламався. Таксист вирвався і тікав. Наздогнали, знов кинули в «Ауді» і повезли в ліс, щоб добити. Другий зашморг зробили з мотузки, яку затягували у шість рук... Так убивали 28-річного таксиста з «Форсажу» Віталія Коваля три рецидивісти, які тільки зараз отримали справедливий вирок — довічне позбавлення волі. Майже п’ять років знадобилося, щоб злодії отримали максимальне покарання за злочин, що у жовтні 2015-го підняв на ноги разом з правоохоронцями усіх вінницьких таксистів.  

keyboard_arrow_up