Розслідування

Розслідування

Не стало ще одного цукрозаводу — метал вивезли, стіни розвалили. Жителі громади найбільше ображені за те, що влада не стала на їх захист. Скільки коштів можна виручити від продажу обладнання з цукроварні?

Якщо різного виду хліб покривається інакшою цвіллю, то що це означає? Редакція провела перевірку та запитала в експертів про причину такого явища.  Товарознавець і лікарка розказали, чим загрожує поява цвілі, плісняви, грибка. Та як обирати хлібобулочні, щоб не зашкодити здоров’ю. 

Як визначити натуральну шкіру за допомогою краплі води, як відрізнити замшу від підробки і як правильно вибрати взуття дитині — про ці, та про інші взуттєві премудрощі ми дізнавалися у експертів, товарознавців Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ.

Вдома знайшли убитими двох жінок з двома малими дітьми. Вінницю шокувало це повідомлення за кілька годин до Нового року, 31 грудня 2018-го. Невдовзі дізналися, що знаряддя злочину — молоток, а підозрюваний у вбивстві сім'ї — батько тих самих діток.  Анатолія Малєца під час розслідування вивчали на осудність. Коли ж почався суд, процес став закритим для преси на прохання захисту.

Розповідь про довірливого підприємця і його товариша, уже колишнього. Гроші позичав у присутності свідків. Є розписка, засвідчена тим, кому позичав, а також присутніми при цьому свідками. Почеркознавча експертиза підтвердила підпис, але… Сім років тюрми дали за те, що не повернув 150 тисяч доларів.  

Чому переповнений слідчий ізолятор у тюрмі на Привокзальній, перевірила обласна прокуратура. Виявлені порушення назвали системними. Про що йдеться?

Навіть якщо п'єте спиртне раз на рік, можете стати жертвою так званого паленого алкоголю. Особливо багато фальсифікату з'являється перед святами. Фахівці-товарознавці дали кілька порад, як можна швидко перевірити якість спиртних напоїв, зокрема коньяку і горілки.

Дубові насадження області почали всихати. Вінницький лісопатолог Олександр Болюх вважає, що дерева знищує сама природа, яка активізовує короїдів й інших шкідників. Про свою версію всихання лісових насаджень експерт розповів нашому виданню та розказав, як з проблемою борються в сусідніх державах.

Пам’ятаєте відео масової перестрілки у житловому масиві Броварів, яке в травні вибухнуло в інтернеті? Далі були гучні заяви головних осіб держави про те, що надовго посадять і учасників, і організаторів. Брали участь в стрілянині найманці, в тому числі з Вінниці, а причина сутички — переділ маршрутних перевезень.     Днями стало відомо, що розслідування завершилося, і його результати не схожі на виконання обіцянки покарати всіх.

У багатьох місцях Вінниці масово всохли ялини. Сохнуть хвойні в парках, скверах, лісах по всій країні.  На думку лісопатолога Олександра Болюха, у всьому винні природні цикли. Натомість лісівники причину катастрофи бачать у різкій зміні клімату.  Чи не доведеться нам за таких умов прикрашати до Нового року замість ялинки кактус?

keyboard_arrow_up